Pozycjonowanie strony internetowej – jak długo czekać trzeba na efekty?

Pozycjonowanie strony internetowej – jak długo czekać trzeba na efekty?

Nie ma co ukrywać, że każdy właściciel witryny internetowej, niezależnie od tego, czy jest to strona firma, czy prywatna, chciałby, aby zajmowała jak najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania na najważniejsze frazy kluczowe. Oczywiście, każdemu zależy na tym, aby wspomniane wysokie pozycje osiągnąć jak najszybciej. Trzeba jednak wiedzieć, że pozycjonowanie stron internetowych to proces dość długotrwały. Na to, ile czasu czekać się będzie na pierwsze efekty, wpływ ma wiele różnych czynników. Warto zatem wiedzieć, co dokładnie ma wpływ na czas pozycjonowania strony.

Wiek i historia domeny

Wiek i historia domeny to jeden z czynników mających wpływ na czas pozycjonowania strony internetowej. O wiele szybciej wypozycjonować można starsze domeny. Ważne, aby miały one także swoją historię. Sama data rejestracji to nie wszystko. Jeśli pod daną domenę wcześniej publikowane były jakieś strony internetowe, to liczyć można na jej szybsze wypozycjonowanie. Jednak warto tu zwrócić uwagę jeszcze na kilka elementów. Chodzi mianowicie o to, jakie treści znajdowały się wcześniej pod daną domeną. Dobrze, jeśli były one związane z aktualną stroną, która znajduje się pod daną domeną. Inaczej jest w przypadku dopiero zarejestrowanych domen. Tu liczyć trzeba się z dłuższym oczekiwaniem na pierwsze efekty pozycjonowania.

Zmiany w algorytmie wyszukiwarki

Jak wiadomo, algorytm wyszukiwarki podlega zmianom. To również ma wpływ na czas pozycjonowania strony internetowej. Dlatego agencja Pozycjonowanie Stron Internetowych Poznań (https://seodot.com.pl/) zwraca uwagę na to, jak ważne jest, aby osoby odpowiedzialne za pozycjonowanie witryny na bieżąco monitorowały wszelkie zmiany w algorytmie wyszukiwarki. Każda zmiana w algorytmie może bowiem oznaczać konieczność wprowadzenia zmian w strategii i metodach pozycjonowania. Jeśli nie dojdzie do szybkiego dostosowania się to nowych realiów, wówczas czas oczekiwania na pierwsze efekty pozycjonowania może się jeszcze wydłużyć. Co więcej, brak reakcji może doprowadzić do spadku osiągniętych już pozycji.

Jakość strony internetowej

Oczywiście wpływ na pozycjonowanie i czas oczekiwania na efekty ma również jakość samej strony internetowej. Mowa tu o tym, czy jest ona odpowiednio zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarki. Dlatego pozycjonowanie zawsze zaczynać powinno się od przeprowadzenia audytu SEO witryny (więcej) i na podstawie jego wyników wprowadzenia zmian na stronie. Optymalizacja strony polega na jej dostosowaniu do wymagań wyszukiwarki pod kątem kodu, treści czy czasu ładowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *